ТЕП-МІКС: Успіх вашого молочного бізнесу!

Сучасні підходи в годівлі великої рогатої худоби спрямовані в першу чергу на інтенсивне вирощування здорових телят від народження до першого плідного осіменіння телиць, збільшення продуктивного довголіття корів до 4–6 лактацій, повного розкриття генетичного потенціалу молочної продуктивності тварин. Принципи годівлі молочної худоби в останні роки зазнали істотних змін, і замість раціонів з високою питомою вмістом концентрованих кормів активно почали застосовувати концентровані білкові добавки з підвищеним рівнем вмісту захищених протеїнів і крохмалю, які не роз- щеплюються в рубці тварин, а безпосередньо надходять в тонкий кишечник, де відбувається їх повне розщеплення і всмоктування. В результаті таких інноваційних рішень поліпшилося постачання високоудійних корів енергією і протеїном. За рахунок цього досягаються високі темпи зростання продуктивності тварин, низьку витрату поживних речовин на одиницю продукції вирощування.

Компанія ТОВ «Арніка ФІД» спільно з Інститутом тваринництва Національної академії аграрних наук України та «Українською асоціацією виробників і переробників сої» представляють інноваційний продукт «ТЕП-мікс» на основі захищених протеїну і крохмалю (транзитний енергопротеін).

ЧОМУ ТЕП-МІКС?

- простий спосіб використання;

- збільшення нерозщеплюваних в рубці протеїну до 60% і крохмалю — до 70% від загальної їх кількості в раціоні;

- підвищення засвоєння протеїну і енергії за рахунок посилення процесів травлення в тонкому кишечнику;

- зниження гостроти дефіциту енергії як в транзитний період, так і в першу половину лактації корів;

- підвищення удою корів від 16 до 30% (в залежності від рівня молочної продуктивності);

- продовження плато максимального удою (піку лактації) на 20–25 діб і поступове його зниження в другу фазу лактації;

- збільшення вмісту жиру в молоці на 0,1–0,3%;

- збільшення вміст білка в молоці на 0,1–0,4%;

- профілактика розвитку кетозу в перші 100 днів лактації та запобігання зниження маси тіла корів в цей період;

- ефективне заповнення енергетичного дефіциту в транзитну фазу у сухостійних корів або за 2 місяці до отелення у нетелів;

- нормальне внутрішньоутробний розвиток і народження повноцінних в фізіологічному відношенні телят;

- нормальний перебіг отелень і зниження післяпологових ускладнень;

- підвищення якості молозива;

- скорочення тривалості сервіс-періоду;

- збільшення продуктивного довголіття корів до 5–6 лактацій.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ КОНЦЕПЦІЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕП-МІКС ВІД ІСНУЮЧИХ ПІДХОДІВ?

Якість раціону — це сукупність характеристик кожного компонента, за допомогою яких можуть бути задоволені відповідні потреби продуктивних тварин. На жаль, в більшості випадків існує обмежене уявлення про якість раціону, якщо він оцінюється за одиничними показниками.

В основі успіху застосування ТЕП-міксу лежить оцінка фактичної структури раціону і його компонентів за вмістом поживних і біологічно активних речовин, контроль токсикантів і гігієнічні властивості корму, з урахуванням реального потенціалу продуктивності тварин.

ТЕП-мікс являє собою натуральний продукт на основі інноваційної, запатентованої технології переробки сої та кукурудзи, володіє широким спектром біологічної дії, надає потужний ефект на фізіологічний стан тварин і їх продуктивність, вільний від ГМО білковий концентрат.

 

Інститут тваринництва НААН визначає весь спектр показників поживності раціону по загальноприйнятій системі NRC, здійснює його оптимізацію для досягнення потенційної продуктивності молочної худоби.

На відміну від наявних світових підходів, ТЕП-мікс містить відразу два захищених від розщеплення в преджелудках жуйних поживних речовини — протеїн і крохмаль. Завдяки цьому білок перетворюється в амінокислоти в тонкому кишечнику, стимулює процес додаткового синтезу молока без витрачання амінокислот на енергетичні цілі.

Мета концепції використання ТЕП-мікс:

Забезпечення виконання програми «Від здорового теляти до високопродуктивної корови»

 

Соя ТЕП: від шкідливого до корисного три кроки

Дивлячись на всі недоліки існуючих на сьогодні кормів на основі шроту, голландські вчені розробили інноваційну технологію, яка пізніше була допрацьована фахівцями агрохолдингу «Арніка» під керівництвом СЕО компанії Андрія Пилипченко. Це виробництво сої тостованої експандованої повножирової (сої ТЕП). Наш завод сої ТЕП в Глобино має міжнародний сертифікат Органік Стандарт і сертифікований за органічним стандартом EU.

Технологічний процес передбачає три послідовні технологічні операції. Спочатку відділяється оболонка, зерно подрібнюється і обробляється парою протягом 10 хвилин при температурі 100-103°С. Далі сировина потрапляє в тостер на 8-10 хвилин для нейтралізації антиживильних речовин при температурі 85°С. Наступний етап - експандер. Там продукція стискається до 20 атмосфер і різко відпускається. При цьому відбувається розрив молекулярних зв'язків.

При екструзії інактивируются ферменти ліпази і ліпоксигенази, які впливають на швидкість окисного процесу, тому термін зберігання сої ТЕП досягає 6 місяців.

Соя ТЕП не втрачає масло, тому введення в комбікорми, навіть в невеликих кількостях, приносять ту кількість енергії, якої недостатньо при використанні соєвих шротів, макух, і яку необхідно компенсувати додаванням жиру в чистому вигляді. Соя ТЕП забезпечує природне співвідношення незамінних амінокислот з енергією масла, що виражається в максимальній енергетичній цінності, що необхідна при відгодівлі всіх основних сільськогосподарських тварин, птиці, риб.

Соя ТЕП відрізняється хорошою сипучістю. Крім цього, вона повністю позбавлена патогенної мікрофлори, має приємний запах і смак, що покращує процес годування.

Не все обладнання, представлене на ринку, може дозувати і змішувати домішки чистого жиру, особливо міні-комбікормові установки. Крім того, це також фінансовий тягар на закупівлю додаткового обладнання. Введення сої ТЕП в рецептуру комбікормів забезпечує високу стійкість гранул, знижує рівень пилу, зменшує знос устаткування, покращує зовнішній вигляд і смак кормів. У процесі приготування такого корму відбувається рівномірне змішування і розподіл інгредієнтів. Також в такому продукті залишаються всі корисні вітаміни і амінокислоти.

На відміну від соєвого шроту, в сої ТЕП відсутній залишковий гексан, який застосовується при екстракції олії і може викликати зниження поїдання і ряд захворювань у тварин і птиці.

Особливо ефективна соя ТЕП в птахівництві. Раціони годівлі в птахівництві мають деякі особливості - це суворий контроль співвідношення протеїну і енергії. Якщо вміст енергії буде занадто високим, то поїдання зменшиться і виникне дефіцит протеїну, що не дозволяє реалізувати генетичний потенціал птиці і часто призводить до її ожиріння.

Якщо корми з високим вмістом протеїну матимуть занадто низький рівень енергії, то станеться непродуктивне спалювання протеїну для отримання енергії. Для забезпечення нормальної життєдіяльності та високої продуктивності зростаючий молодняк повинен отримувати з раціоном не тільки достатню кількість протеїну, а й достатню кількість енергії, а також певний зміст і співвідношення в ньому незамінних амінокислот.

Збалансованість раціонів за протеїном, енергії і за амінокислотним харчування досягається шляхом включення до складу повнораціонних кормів сої ТЕП. Це пов'язано з високою засвоюваністю білка і кінцевої енергетичної ефективністі. У органічної сої ТЕП засвоюваність протеїну наближається до позначки 90% і більше. Деякі українські птахівники вже оцінили переваги сої ТЕП. При використанні її в комбікормах витрати корму на 1 кг живої маси знижуються на 15%, середньодобові прирости маси ваги збільшуються на 20%, поліпшується поїдання корму.

Сою ТЕП можна вводити в раціон поросят передстартового періоду (10% від маси комбікорму), стартерів (15-20%), для підсисних свиноматок (17% від маси комбікорму). Для ВРХ - 1 кг на корову, для телят - 20% від маси комбікорму. Для риб до 40%, залежно від сімейства. Ефективна частка сої ТЕП в раціонах м'ясної птиці становить - до 30%, в залежності від віку, для птиці на яйце - до 25% від маси комбікорму. При включенні сої ТЕП в рецепти комбікормів, собівартість нижча на 15% в порівнянні з соєвим шротом, макухою.
Також читайте на Latifundist.com

Завантажити презентацію (англ. версія):