Контроль посівного матеріалу

Насіння проходить декілька етапів перевірки на вимоги органічним стандартам.

Для органічного землеробства ми обираємо лише те насіння, яке має високі посівні якості, стійке до механічного обробітку, хвороб і кліматичних змін, конкурентоспроможне з бур’янами і має хорошу врожайність.

Селекцією та первинним насінництвом власних сортів сої та деяких бобових займається Інститут органічного землеробства, яке є повноцінним R&D департаментом агропромислової групи «Арніка».

Добір посівного матеріалу від інших постачальників включає ретельну перевірку на вміст ГМО та заборонених хімічних речовин. Спершу ми перевіряємо якість насіння у власній лабораторії, де визначаємо схожість насіння, енергію проростання, чистоту тощо. На вміст ГМО ми перевіряємо зразки за допомогою експрес-тестів «Artron».

Водночас, ми вимагаємо від постачальників підтвердження якості насіння в Державному центрі сертифікації та експертиз сільськогосподарської продукції шляхом отримання сертифікату на насіння, а у випадку придбання насіння культур ГМО-ризику — протоколу випробувань на ГМО.  

Неорганічне насіння як власної селекції, так і придбане у сторонніх організацій, може бути придатним для використання в органічному виробництві лише після отримання офіційного дозволу «Органік Стандарт», тому команда експертів «Арніки» дуже ретельно та виважено підходить до вибору посівного матеріалу.